بارگذاری...

وحدت آوران پوینده

مجموعه وحدت آوران پوینده یک هولدینگ مرکزی بوده و در بخش های مختلف  با تیم های حرفه ای اقدام به تاسیس واحد های اقتصادی نموده است.

آدرس: قزوین، خیابان امام خمینی (ره)
تلفن:02833362222
ایمیل: info@vahdatavaran.ir

تفکر خرچنگی

سلام

در سال پیش رو باید از تفکر خرچنگی دست برداشت و به صورت تیمی کار کرد.
در تفکر خرچنگی
اگر چند خرچنگ رو درون جعبه ای باز قرار دهید باز هم همان جا باقي مي مانند و از جعبه خارج نمي شوند؟ با وجود اينكه خرچنگ ها مي توانند به راحتي از جعبه بالا بخزند و آزاد شوند! اين اتفاق نمي افتد، زيرا طرز تفكر خرچنگي به آنها اجازه چنين كاري نمي دهد و به محض آنكه يكي از خرچنگ ها بخواهد به سمت بالاي جعبه برود، خرچنگي ديگر آن را پايين مي كشد(این نوع تفکر چقدر آشناست!!!) و به اين ترتيب، هيچ يك از آنان نمي تواند به بالاي جعبه برسد و آزاد شود. همه آنها مي توانند آزاد شوند؛ اما سرنوشتي كه در انتظار تك تك آنهاست، مرگ است!
[مدل فروش کشمش ایران به کشور روسیه ]
در بین کار و کسب های کشورهای در حال توسعه و یا کمتر توسعه یافته چنین پدیده ای بسیار رایج و مشهود است. مدیران غیر حرفه ای که عموما ازمدیران کوتوله هستند و از الگوهای مرسوم و سنتی در مدیریت پیروی می کنند و همیشه در برابر تغییر به طرز عجیبی مقاومت میکنند به محض مشاهده مدیران جوان و خلاق که الگوهای مدرن وپیشرفته را سرلوحه مدیریت خود قرار داده اند، سعی می کنند رقابتی ناسالم و غیر اصولی در جهت حذف آنان از رقابت را ایجاد کنند. بدون آنکه سعی بر یادگیری و مشارکت با این دسته از مدیران داشته باشندو با کمال تاسف این نوع مدیران سنتی که دارای تفکر خرچنگی هستند از طرف مدیران بالاتر حمایت میشوند.
به همین دلیل است که در این کشور ها، بدلیل طرز تفکر خرچنگی، کسب و کارهای قدیمی روند رشد محسوسی نداشته و کار و کسب های نوپا و خلاق -به جز تعداد معدودی- در اثر این رقابت ناسالم و غیر منطقی در فرصت زمانی کوتاهی روند رو به رشد خود را از دست می دهند.
این تفکر چقدر در شرکت شما رشد کرده و به عینه شاهد آن در سازمان خود هستید ؟

برای برون رفت از این گرداب راهکار عملی وجود دارد.با داشتن یک مشاور کاردان با چشم سوم به سازمان خود نگاه کنید.

محسن مافی
مشاور ثروت آفرینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *